Završen 5. CISM čelendž kup u planinskom trčanju: Uz zvuke fanfara na svečanoj ceremonij dodela medalja, diploma i pehara na Kopaoniku je danas završen 5. CISM čelendž kup u planinskom trčanju – Kopaonik 2015.

img_2405_360x240U ženskoj konkurenciji, prva je kroz cilj prošla kapetan Mihaela Prunduš pripadnica Oružanih snaga Rumunije, koja je trijumfovala i prethodne godine, ali ovoga puta ostvarivši bolji rezultat – 24 minuta i 26 sekundi.

Najuspešniji u muškoj trci bio je profesionalni vojnik Aleš Žontar iz Oružanih snaga Slovenije.

Kada je reč o sveukupnom plasmanu, pobednik ovogodišnjeg takmičenja je ekipa Oružanh snaga Rumunije, sledi Vojska Srbije, a treće mesto je pripalo Vojsci Crne Gore, čijim predstavnicima je odličja uručio šef Delegacije Srbije pri CISM brigadni general Siniša Radović.

Čestitajući pobednicima, takmičarima, kao i organizatorima ovogodišnjeg takmičenja, general Radović je istakao da će Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije sa institucijama koje su podržale ovu manifestaciju regionalnog karaktera nastaviti takve aktivnosti uz moto CISM – prijateljstvo kroz sport.

U oštroj konkurenciji, i ove godine pripadnici Vojske Srbije ostvarili su zadovoljavajuće rezultate – bronzano odličje u ženskoj konkurenciji osvojila je poručnica Nevena Jovanović, četvrta kroz cilj prošla je Mariana Lukić Čegar, trku je uspešno završila i profesionalni vojnik Ivana Petrović. Ovakvim rezultatima, pripadnice naše Vojske zauzele su drugo mesto u ekipnom plasmanu u ženskoj konkurenciji.

Najuspešniji u konkurenciji muškaraca bio profesionalni vojnik Miroslav Marković, koji je zauzeo četvrto mesto, a trku su uspešno završili i major Aleksandar Neševski, poručnik Aleksandar Milosavljević, kao i stariji vodnik prve klase Dalibor Anđelković. Kao i koleginice, ekipno su u muškoj konkurenciji zauzeli drugo mesto.

Ove godine takmičenje u planinskom trčanju na Kopaoniku okupilo je 75 takmičara koji su za cilj imali savladavanje zahtevne planinske staze, koja je za muškarce iznosila 8,8 kilometara, odnosno tri kruga, i za žene 6 kilometara, odnosno dva kruga, a uz domaćina Vojsku Srbije, snage su odmeravali takmičari oružanih snaga Bosne i Hercegovine, Rumunije, Slovenije i Crne Gore.